Sizin İçin Seçtiklerimiz
Fatma Palu
fatmapalu48@hotmail.com
Palumsu Yazılar ‘’ kASım ‘’
05/11/2018

On kASım

 

Bazı insanlar vardır ne zaman öldüğünün bir önemi yoktur. Çünkü onlar her an yeniden doğar. İşte onlardan biri bütün dünyanın örnek aldığı, daima bizim bilincimizde yaşayan, Allah tarafından kalbimizde daha biz doğmadan yer ettiğine inandığım ve bize özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı armağan eden bütün yiğitlerimizin lideri olan Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’tür.

 

O çalmayan çırpmayan, bizim için çırpınan, Allah’ın verdiği kudreti bizler için en iyiye, en doğruya kullanan, öngörüleriyle bizi hep şaşırtan özel bir kuldur. Dinimizi en yüce değer görüp, siyaset içinde kirlenmesin diye laiklik ilkesini getiren ve dinimizi özgürce yaşamamızı sağlayarak hepimizin takdirini alan adaleti kucaklayan ve kucaklatan, bilimin üstünlüğüne, duanın yüceliğine inanan gökyüzü bakışlı adam!!!

 

10 Kasım ölümsüzlüğünü ilan ettiği gündür!!!

 

Öldüğünü sandığımız gün, bize fikirleriyle, ilkeleriyle ve dünya görüşüyle hiçbir zaman gerçekte ölmeyeceğini ispatlamış olan, elini hep kalbinin üstüne koyan adam! Türlü türlü söylemlerle hiçbir zaman seni kirletemeyecekler. Elini kalbinin üstüne koyarak aslında ölen bütün yiğitlerimizi kalbinde taşıdığının göstergesi olan o fotoğrafları kendilerince yorumlayarak seni asil bir Türk olmaktan alıkoyamayacaklar!.. Çünkü biz seni çıkar beklentisiyle değil yürekten sevdik, seviyoruz. Ta derinden, memleketimin orta yerinden seviyoruz. Tüketemezler seni, tüketemeyecekler.

 

Hem Atatürk olmak günahsız olmak demek değil ki; iki duble içmişsin de ne olmuş? Ülkenin geleceğiyle oynamadın ya! Evlatlarına ihanet etmedin ya! Dinimizi özgürce yaşayabileceğimiz bir ülke için mücadele veren bir adamdan kuşku duyanlar dönüp de içlerine bir baksınlar. Çünkü Allah kulunu beyhude eleştirenleri sevmez. En büyük günah kul hakkı yemektir. Ve siz eleştirenler Atatürk’ümün hakkını yiyerek en büyük günahı işlemektesiniz.

 

Boşuna dilinizi yormayın, sözlerinizi heba etmeyin... Biz ne Yaradan’dan, ne yardan vazgeçeriz. Bizler kanlarında adalet, şefkat ve vicdan dolaşan Türk milletiyiz. Bizler Müslüman olmayana, farklı görüşlerde olana da saygısızlık etmeyecek kadar çok Müslümanız. Müslümanlık ötelemek değildir. Ötelersen ötelenirsin. Bizler herkesi kazanmaya çalışan Allah’ın kulları, Peygamber efendimizin ümmeti, Atatürk’ün de evlatlarıyız.

 

Ha bir de “Hedefim Atatürk olmak” diyenleri de eleştiriyorlar. Atatürk “beni aşanlar doğacaktır” derken sizce neyi kastetmiştir? Atatürk olmak istemenin neresi saygısızlık ya da kötülük? Belki bir gün kara saçlı, kara gözlü bir kadın ya da bir adam Atatürk olacaktır! Bize ‘’olamazsın, yapamazsın’ dedikleri için ülke olarak Atatürk’ün gerisinde kaldık.

 

Yapabiliriz. Olabiliriz. Cinsiyeti olan Mustafa Kemal’dir. Atatürk cinsiyet değil, bir bilinçtir. Ben hep söylüyorum “Atatürk olamazsam Atatürk doğuracağım”. Çocuklarınız meslek seçerken bölümü ne olursa olsun hedefine Atatürk olmayı da eklemeyi unutmayın! Nice Atatürk’lü günlere... Doğum günün kutlu olsun Atatürk’üm.Paylaş | | Yorum Yaz
168 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Palumsu Yazılar ‘’ Acar Ünlü Seninleyiz ‘’ - 07/11/2018
Adalet Herkes İçin...
Palumsu yazılar “Yüreğim buz tuttu gözlerim dolu yağıyor “ - 27/10/2018
Keşke dün, gece de Tunceli’de güneş doğsaydı !
Palumsu Yazılar ‘’ Özlem ‘’ - 13/10/2018
Özlemek öylesine değil ölesiye...
Palumsu Yazılar ‘’İnsan Galerisi’’ - 02/10/2018
Ben çok zenginim.
Palumsu Yazılar - Palumsu kimdir ? - 26/09/2018
Umut Doluyum
Palumsu ‘’ Ekonomik değil, İnsanomik krizi ’’ - 22/09/2018
İnsanlık krizde...
Palumsu Yazılar ‘’ Dünya Barış Günü ‘’ - 21/09/2018
Hadi barışalım...
Palumsu Yazılar ‘’ 60 Santimlik Duvar ‘’ - 18/09/2018
Yaşasın Barış Varmış
Palumsu Yazılar ‘’ Vicdanımızı Uyandıralım mı ? - 12/09/2018
Herkes ölecek yaşta...
 Devamı