Sizin İçin Seçtiklerimiz

Atilla Geniş

Atilla Geniş
atillagenis@gmail.com
TANRI ENERJİDİR - 2
07/10/2018

VAROLUŞ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER - 2

BÜYÜK SIRBu başlığı, size çok büyük bir sır açıklayacağım için koymadım. Sır diye bişeyin olmadığını anlatmaya çalışacağım. Cicero dahil bi çok kişiye atfedilen, ama bana doğu öğretilerinin bir parçası olan bir söz vardır ''Güneşin altında, söylenmemiş hiç bir söz yoktur''. Yani bütün sırlar söylendi. Bilinmesi gereken herşey anlatıldı. Sır bilmeyene vardır. Bilmediğin herşey senin için sırdır. Bu dünyada hiç kimse, size bir kaç sır öğreterek yaşamınızı değiştiremez. Ama bilinen ama sizin bilmediğiniz bilgileri vererek size yardımcı olabilir. Bizde sadece bunu yapmaya çalışıyoruz.Bilmeyene en büyük sır, herşeyin enerji olduğudur, ve bütün enerjilerin birbirleriyle etkileştiğidir. Evrendeki herşey görünmez enerji iplikcileriyle birbirine bağlıdır. Bu sebeple, bu dünyadaki enerjinin yansıması, bilmem kaç ışık yılı uzaklıktaki dünyaları etkileyebilir. 
İnsanda bir enerji olduğu için, bütün evrenle etkileşir. Ve işte büyük sır, evrenle doğru etkileşmeyi öğrenirsen, evren bütün dileklerini gerçekleştirmek için büyük bir Aşkla beklemektedir.Peki nasıl doğru etkileşiriz.?
Siz herşeyi Tanrıdan istemeye alıştırıldınız, size öyle öğretildi, ve tanrıdan hep sizde olmayanı üzüntüyle, yada haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz şeyleri düzeltmesi için intikam hırsıyla, yada öfkeyle istiyorsunuz. Burda ikinci büyük sır devreye giriyor, yukarda sizin ihtiyaçlarınızla ilgilenen türde bir Tanrı yok, hiçte olmadı.
Üçüüncü büyük sır, evren sizi beden olarak görmez, enerji olarak görür ve öyle tanır. Yaydığınız enerji onun için geçerlidir. Dünyanın en büyük haksızlığınada uğrasanız, bunu kızgınlıkla, öfkeyle, nefretle evrene ilettiğinizde, evren size asla adalet sağlamıyacaktır.Sırrın sırrı, doğru enerjiyi yayarak, evrenle doğru iletişim kurarsanız, evren bütün dileklerinize cevap verir.
Bütün öğretiler size şunu söyler, evrene ne yollarsanız, size katlanarak geri döner. Siz genellikle evrene sadece kızgınlık, öfke ve umutsuzluk yolluyorsunuz, buda size katlanarak geri dönüyor. Doğru düşünebilme, ve öfke kontrolü sizi gerçek mutluluğa götürebilir.
Ben dahil çoğumuzun öfke kontrolü yok, bu sebeple dileklerimizi evrene doğru aktaramıyoruz, Bunu başarabilmek için bedenimizi ve ruhumuzu eğitmemiz gerekir.
Dini inancınızlada bedeninizi ve ruhunuzu eğitebilirsiniz, buna asla karşı değilim, ama sizin dini inancınızın ritüellerini siz FARKINDALIKLA yerine getirmiyorsunuz. Sadece otomatiğe bağladığınız şekilde yapıyorsunuz, ve beyniniz ne yaptığınızı çok algılamıyor. 
Bedeni Yoga ile, ruhu meditasyon ile eğitmek gerekir. Bunun için öncelikle gerçek anlamda niyet etmeniz gerekir. Ve inanmanız ve çaba göstermeniz.Bu yıllar sürebilir, ama bir kez Evrenle iletişim kurmayı öğrendiğinizde, sizi sadece mutluluk ve huzur bekler....

24/09/2018...Atilla Geniş246 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TANRI ENERJİDİR - 1 - 18/09/2018
Bundan binlerce yıl önce, enerji hakkında bilgimiz yoktu. Yüzlerce yıl öncede yoktu. Buna rağmen, budizmden beslenen sufiler, varolan herşeyin tek kaynakta olduğunu farketmişler, vahdet-i vucudu söylemleştirmişlerdi. Yani Varlığın Birliği.