Sizin İçin Seçtiklerimiz
Fatma Palu
fatmapalu48@hotmail.com
Palumsu Yazılar - Palumsu kimdir ?
26/09/2018

Palumsu kimdir?

Ben annemin karnına, vakitsiz damlayan bir vazgeçmezim. Annem 3 aylıkken farkettiği beni, cennete göndermek için hastane merdivenlerine kadar çıkıp, oradan geri dönmüş. Çünkü tabiki de bana kıyamamış... İyiki de dünyalı olmuşum. Babam hep derdi ‘’ Sen doğdun herşey yoluna girdi ‘’ diye. 


Bu arada ben 2 yaşındayken, 14 kat merdivenden düşüp, dilimi boğazıma kaçırmışım. Burnumdan ve gözümden kan gelirken, bir yandan da mosmor olan bedenimi gören ailem, öldüm sanmış !!! Neyse ki tam ölecekken değirmenci Hüseyin amca yetişmiş imdadıma... Boğazıma kaçan dilimi hemen çıkartmış ve nefes almışım. 


‘’ Bende ‘’ de kaza bitmiyor..! Yine 14 yaşında Marmaris’in Turgut köyünde deniz boyumu aşınca, bir de boğulma tehlikesi atlattım. O gün bugündür deniz boyumu aşamadı. 


En son da, 2 yıl önce yaş 30’a ermişken bir restaurantta tuzda balık yemek isterken, neredeyse balık beni yiyordu :))) Garsonun balığın üstünde ki ateşe ispirto dökmesiyle tutuşan bedenim baya bir yandı. Ölücem sandım !!! Bir yıl süren tedavimin ardından küllerimden doğduğum doğrudur.


Bunları niye anlattım? Çünkü ben yaşamak için torpilli olduğumu düşünen ve umut etmekten hiç vazgeçmeyen bir Palu’yum. Kısacası azraille iyi arkadaş olduk. Son geçirdiğim kaza ile yaşımı ele verdiğimin farkındayım. Fakat siz benim kaç yaşında hissettiğimi bilmiyorsunuz. Ben her sabah yeniden doğuyorum :)))  Son olarak size kendimi iki kelime de tanıtacak olursam; UMUT DOLUYUM. 


Umut etmekten hiç vazgeçmeyin, halen nefes alıyorsak eğer, yaşamamızın iyi bir sebebi vardır. Mesela ben köşeyi dönemedim ama köşeye yazıyorum. Bence yazmak harika bir duygu. Dile gelmeyen duygular kalbi kirletiyor. O yüzden yazın gitsin. Gerekirse çizin gitsin. Yeter ki kalbinizde tertemiz bir sayfa açın.Paylaş | | Yorum Yaz
848 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Palumsu Yazılar ‘’ Acar Ünlü Seninleyiz ‘’ - 07/11/2018
Adalet Herkes İçin...
Palumsu Yazılar ‘’ kASım ‘’ - 05/11/2018
Doğum Günün Kutlu Olsun Atatürk’üm
Palumsu yazılar “Yüreğim buz tuttu gözlerim dolu yağıyor “ - 27/10/2018
Keşke dün, gece de Tunceli’de güneş doğsaydı !
Palumsu Yazılar ‘’ Özlem ‘’ - 13/10/2018
Özlemek öylesine değil ölesiye...
Palumsu Yazılar ‘’İnsan Galerisi’’ - 02/10/2018
Ben çok zenginim.
Palumsu ‘’ Ekonomik değil, İnsanomik krizi ’’ - 22/09/2018
İnsanlık krizde...
Palumsu Yazılar ‘’ Dünya Barış Günü ‘’ - 21/09/2018
Hadi barışalım...
Palumsu Yazılar ‘’ 60 Santimlik Duvar ‘’ - 18/09/2018
Yaşasın Barış Varmış
Palumsu Yazılar ‘’ Vicdanımızı Uyandıralım mı ? - 12/09/2018
Herkes ölecek yaşta...
 Devamı