Sizin İçin Seçtiklerimiz
Atilla Geniş
atillagenis@gmail.com
TANRI ENERJİDİR - 1
18/09/2018

VAROLUŞ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER - 1

TANRI ENERJİDİR

Bundan binlerce yıl önce, enerji hakkında bilgimiz yoktu. Yüzlerce yıl önce de yoktu. Buna rağmen, Budizm'den beslenen sufiler, varolan herşeyin tek kaynakta olduğunu farketmişler, vahdet-i vucudu söylemleştirmişlerdi. Yani Varlığın Birliği.

Hiçbirşey Tanrının dışında olamaz, iyi, kötü, çirkin, güzel, canlı, cansız, madde-antimadde, hepsi sadece tek kaynaktı. Hallacı Mansur bunu EN -EL HAK olarak isimlendirdi, yani ''Ben Tanrıyım'' ve bu sebeple yobazlar onu işkenceyle öldürdüler.


Yıllar önce BEN ENERJİYİM isimli bir kitap okumuştum,

bu gün halen okunmasını tavsiye ederim. İstisnasız herşey titreşir, bu titreşim yoğunluğu frekansları oluşturur. Her varlığın, yani varolan herşeyin frekansı vardır. Titreşim azaldıkça, madde halini alır ve görünür hale gelir, çoğaldıkça suptilleşir ve görünmez hale gelir. Bu titreşim yoğunluklarına göre sayısız varlık boyutu vardır. Bize titreşimi en yakın olan görünmez varlık türleriyle, bağlantılar kurulabilmektedir, ama çok iyi bir bilgi alt yapı ve yetenekle oluyor. Hazırlıksız deneyenlerin başınada olmadık şeyler gelebiliyor, bu sayısız kez deneyimlenmiştir.

Varoluşta, ana kaynakta olmayan hiçbişey sonradan varolamaz, herşey ana kaynakta varolduğu için zamanla bilinebilir hale gelir. Zekada böyledir. Ana Kaynak, aynı zamanda Ana Zeka dır. 
Ezoteristler, ''Tanrı kendini bilmek istedi, ve görünür oldu'' derler. Yani titreşimini düşürdü, ve ilk suptil varlıklar, daha sonra daha az suptiller, ve sayısız varlık çeşidinden sonra, ilk hidrojen altı parçacıklar, ilk hidrojen atomları, ilk quarklar, ilk atomlar olarak görünmeye başladı. Tabi ki bu görünme 3B de, yani üçüncü boyutta yaşayan biz kaba ,az gelişmiş varlıkların algısında görünme. Yoksa, bütün suptil altı, az suptil boyutlarda kendi varoluşlarında görünürdürler.

3B titreşimin en düşük halleridir, bu sebeple, 3B varlıklarının kullanabildiği zekada, bu kabalık oranındadır. Bu gün varolan İnsan beyni, herşey olan, hiç olan bir tanrı algısını kavrayamaz Bu sebeple Tanrı algısı, tanrılara isimlerde verikerek (beyin algılasın diye) insana yakın formda anlatılmışlardır. Bu anlatımlar 3B de yaşayan, dünya gezegenindeki çok az gelişmiş insan türü içindir. Bu evrende yani bu 3B de bizden çok gelişmiş varlık türleride vardır, ve onların hepsininde Tanrı algısı vardır, ama onların Tanrı algıları bizimkine hiç benzemez.

Beynin kullanılabilirlik kapasitesi arttıkça Tanrı algısıda değişecektir. 

Bu konuda yüzlerce sayfa daha yazılabilir, ama okuyucu anlasın, sıkılmasın diye çok öz anlatıyorum. TANRI ENERJİDİR, çünkü bütün varoluşta enerjiden başka bişey yoktur. Ve bütün enerjilerin bir titreşme frekansı vardır, bu varoluştakilerin özelliklerini belirler. Tanrı sonsuz sayıda titreşir, ve sonsuz frekanstadır, istediği zaman titreşimlerini düşürebilir, yükseltebilir. Bu alemleri oluşturur. İnsana benzer konuşan, emir veren, kitap yollayan bir Tanrı yoktur, Tanrının içinde olan gelişmiş varlıkların, kgene Tanrıda olan daha düşük titreşime sahip varlıkları dizayn etme çalışmalarıdır bunlar.
Eğer Tanrıyı algılayabilirsek, ondan başka bişey olmadığınıda algılarız, ve iyinin kötünün, Şeytanın, Meleğin tamamının tanrının yansımaları olduğunu kavrayabilirsek, titreşimimiz yükseltip daha üst boyuta geçiş yapabiliriz....Paylaş | | Yorum Yaz
354 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TANRI ENERJİDİR - 2 - 07/10/2018
BÜYÜK SIR