Sizin İçin Seçtiklerimiz

FATMA GEBEŞ ÇİMEN : SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUZ!

19 Şubat 2019 tarihine Ak Parti Marmaris Belediye Başkan adayı Serkan Yazıcı'nın, Marmaris’te okul temsilcisi öğrencilerle buluşmasına CHP Marmaris İlçe Başkanlığından sert tepki geldi.CHP Marmaris İçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen, ilçe başkanlığı binasında bu konuyla ilgili bir basın açıklamasında bulundu. Gebeş basın açıklamasında şunları söyledi ; 


Bilindiği üzere seçim öncesi tüm siyasi partiler sahaya inerler, projelerini anlatırlar ve siyasi propagandalarını yaparlar.

İlçemizde 19 Şubat Salı günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yazısı ve Kaymakamlık oluru ile Marmaris de bulunan tüm okulların öğrenci temsilcileri ve görevli öğretmenler Marmaris Öğretmenevine Öğrenci Meclisi Toplantısı için getirilmişler ancak bu toplantı AKP Belediye Başkan Adayı Serkan YAZICI’nın siyasi propaganda şovuna dönüşmüştür.


İlk-Orta ve Lise öğrencilerinin veli izni ve bilgisi olmadan böyle bir toplantıya götürülmeleri suçtur. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile seçim çalışması için resmi kurumlarda öğrenci ve öğretmenlere emrivaki yapılması kabul edilemez. Bir siyasi partinin öğrenci meclisi çalışmasında ne işi olabilir.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN Milli Eğitime bağlı bir kurumun siyasi amaçla kullanılmasına göz yummuştur.


İlçe Milli Eğitim Müdürüne soruyoruz ; ‘’Hangi yetkiye dayanarak bir siyasi partiye, siyasi rant sağlamak için öğretmen, idareci ve öğrencileri bu toplantıya çağırdınız? ‘’

İlçe Milli Eğitim Müdürünü, öncelikli görevi olan Marmaris’i eğitim de hak ettiği noktaya getirmek için çalışmaya ve tarafsız olmaya davet ediyoruz.


Bu durum Halit Narin Turizm Ve Otelcilik Meslek Lisesinde başka bir boyutta yaşanmıştır. Marmaris Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Halit Narin Turizm Ve Otelcilik Meslek Lisesi Müdürü, okulu adeta sendikanın temsil bürosu gibi kullanmış, AKP Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı’yı sendika yönetimi ile birlikte okulda temsilcilik adına kabul ederek suç işlemiştir.


Okul müdürlükleri bir sendikanın temsil bürosu gibi kullanılamaz. Okullar herhangi bir siyasi partinin propaganda yeri değildir. Ayrıca söz konusu sendika temsilcisi öğretmenlerin AKP Başkan Adayı ile okul ziyaretleri yaptığına dair duyum almaktayız.


Gelinen noktada AKP‘nin siyasal irade olarak her yerde kendi kadrolarını oluşturma çabası, artık arsızca ve yasa tanımaz bir yürütme sürecine girmiştir. AKP’nin okullarda Milli Eğitim Müdürlükleri ve Eğitim Bir-Sen eli ile yürüttüğü siyasal çaba, baskının ve gelinen noktanın göstergesidir. Bu baskıyı ve iradeyi kabul etmiyoruz.


Konu ile ilgili yetkili makamlara suç duyurusunda bulunuyoruz.


CHP Marmaris İlçe BaşkanlığıPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
2941 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın