Sizin İçin Seçtiklerimiz

Acar Ünlü : Vasatın üstüyle yetinemeyiz!

Ankara’da üst düzey temaslarını sürdüren CHP Marmaris Belediye Başkan Aday Adayı Acar Ünlü, Çağdaş Marmaris’e özel çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki heyetle birlikte Türkiye’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün Anıtkabir’deki anma etkinliğine katılan Ünlü, kendisine ilettiğimiz soruları törenin ardından ayrıntılı bir yazılı açıklamayla yanıtladı. Acar Ünlü’nün, Marmarislilere heyecan vereceğine inandığımız vaat ve hedefler içeren açıklamalarını başlıklar halinde sizlerle paylaşıyoruz:Ankara görüşmeleri

Aylardır üzerinde çalıştığımız projelerimize ve geliştirdiğimiz çağdaş belediyecilik anlayışına ilişkin bilgi ve belgeleri, talep eden MYK üyelerimizle paylaşmak için Ankara’dayız. Bu yönde son derece verimli görüşmeler yapıyor, olumlu geri dönüşler alıyoruz. Her fırsatta tüm parti yetkililerimizle, sayın milletvekillerimizle, il yöneticilerimizle ve elbette Sayın Genel Başkanımızla vizyon ve projelerimizi paylaşarak değerli görüşlerinden yararlanmaya gayret ediyoruz.Vasatın üstüyle yetinemeyiz


Bu görüşmelerde de yer yer ifade ettiğimiz gibi, Marmaris sıradanlığı hak eden bir yer değildir. Marmaris vasatın biraz üstüne razı olacak bir yer de değildir. Marmaris doğal avantajlarını tüketmenin ötesine geçemeyecek bir yer hiç değildir. Marmaris’in potansiyelini hayata geçirmek, klişeleşmiş ve karşılığı olmayan “markalaşma” söylemleriyle değil, ondaki gerçek cevheri görebilmekle mümkündür. Bunu da akılla, bilimsellikle, teknolojiyle, aynı zamanda içtenlikle, güler yüzle ve sevgiyle üstlenip, geleceğe taşıyabilecek vizyona sahip olmak gerekir. Biz yıllardır yüreğimizde bu inanç ve azimle çalışıyoruz. Biz bu nedenle aylardır çok sayıda uzmanın işbirliğiyle hummalı bir çalışma sürdürüyor, geliştirdiğimiz sayısız projeyi kılı kırk yararak öncelik sırasına koyuyoruz.

  

“Marmaris’i, güçlerini henüz keşfetmemiş bir süper kahramana benzetiyoruz. Potansiyellerini herkesin yararına olacak şekilde harekete geçirmek için onu çok iyi tanımak, çok sevmek, yaratıcı ve üretken olmak gerek.”

 

Süper kahraman metaforu

Bir metafor kullanmak gerekirse, Marmaris’i güçlerini henüz keşfetmemiş bir süper kahramana benzetebiliriz. Potansiyellerini herkesin yararına olacak şekilde harekete geçirmek için onu çok iyi tanımak, çok sevmek, yaratıcı ve üretken olmak gerek.

Marmaris’in merkezinin de, her bir mahallesinin de kendine özgü farklı potansiyelleri, dinamikleri, eğilimleri var. Yılın yarısını kış uykusunda geçirmenin bir kader olmadığı bilinciyle her mahallemiz için farklı kalkınma modelleri geliştirdik. Bunların sinerjisi ile Marmaris’in güçleri birleştiğinde ‘süper kahraman’ benzetmesini neden yaptığımız çok iyi anlaşılacak. Artık Marmaris’e yalnızca kaşı gözü için değil; yüreği, emeği, ürettikleri ve yarattıkları için de dünya çapında hayran olunacak.


Gerçek demokrasiye dönüş için

Elbette vizyonumuz üretim ve projelerle de sınırlı değil. Demokrasinin ‘adı var kendi yok’ hale getirildiği ülkemizde, yerelden yükselecek gerçek demokrasi dalgalarının olumsuz gidişatı tersine çevirebileceğine yürekten inanıyoruz. Gücünü dosdoğru halktan alan bağımsız mahalle meclisleri tüm çalışmalarımızın hem rehberi, hem de denetçisi olacak.


Her kesime bereket gelecek

Biz Marmaris’i çıkar çatışmaları arasında tercihler kullanarak değil, çıkarları örtüştürerek; hepimizin ortak çıkarına olan alanları genişletip geliştirerek yöneteceğiz. Baştan beri bunun için “Gülümseyen Marmaris” diyoruz; herkesin, her kesimin gülümseyeceği, üretkenliğinin, kazanımlarının artacağı bir Marmaris planlamasıyla ilerliyoruz. Turizm gibi öne çıkan sektörlerde nitelik geliştirerek, yeni oluşturulacak sektörlerle de istihdam ve üretim yaratarak her kesime bereket getirmeyi hedefliyoruz. Şüphesiz ki, Atatürk devrimciliği ve CHP’nin sosyal demokrasi ilkeleri doğrultusunda önceliğimiz her zaman yoksuldan, yoksundan, mağdurdan, dışlanan veya ötekileştirilenden yana durmak olacaktır.

 

“Ulu önder Atatürk’ün ‘muasır medeniyetler seviyesi’ ile belirlediği çıtayı daha da yükselterek; demokrasisi, yaşayanlarının refahı, çağdaş çevreciliği ve özgün üretimleri ile dünyaya ilham veren bir Marmaris hedefliyoruz.”

 


“Marmaris Modeli” ile dünyaya ilham vermek

Dünya çapında saygınlığı olan özgün festivallere, uluslararası deklarasyonların imzalandığı konferanslara ev sahipliği yapan bir cazibe merkezi olmamızın önündeki tek engel niyet ve beceri eksikliğidir. Ekibimiz ve örgütümüz bunun mümkün olduğunu halkımızla el ele vererek en kısa sürede ispat edebilecek yetkinliğe sahiptir. Hedefimiz bir yandan Türkiye’ye örnek olacak bir yerel kalkınma modeli oluşturmak, diğer yandan da ulu önder Atatürk’ün “muasır medeniyetler seviyesi” ile belirlediği çıtayı daha da yükselterek; demokrasisi, yaşayanlarının refahı, canlı haklarına ve yeşil teknolojilere dayalı çağdaş çevreciliği, özgün üretimleri ve geliştirilen zenginlikleri ile “İyi Kent” ödüllerine aday, dünyaya ilham veren bir Marmaris yaratmaktır. Marmaris’ten rekor oyla Muğla’ya destek

Son olarak vurgulamak isteriz ki, Marmaris CHP üyelerinin ve ilçe örgütüne yıllardır emek verenlerin inançlı desteği ile ilçemizde CHP için en yüksek oranda oy alabilecek aday ve kadro biziz. Örgütümüzün birleştirici gücü ve enerjisiyle rekor oya ulaşacağımıza, böylelikle Muğla’ya da en büyük desteğin bizden geleceğine inancımız tamdır.


Etiketler : 

#DünyayaİlhamVerecekGüçteyiz

#GülümseyenBirMarmarisİçin   #MarmarisinYeniUfku #AcarÜnlü #MartınSonuBahar #CHP #CHPMarmaris #CHPKadınKolları #CHPGençlikKolları #Marmaris #Muğla #GençBaşkan


Kaynak : Çağdaş Marmaris
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
473 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın