Sizin İçin Seçtiklerimiz

Fethiye'de Yamaç Paraşütçüsü Plaja İndi!

Geçen yıl Denizli'de yaptığı atlayış sonrası ağaçlara takılan Afyonkarahisarlı yamaç paraşütçüsü bu yıl da Fethiye'de plajda güneşlenenlerin arasına daldı.

Denizli'de geçen yıl yaptığı atlayış sonrası çam ağaçlarına takılan Afyonkarahisarlı yamaç paraşütçüsü bu yıl da Fethiye hava şenliklerinde plajda güneşlenenlerin arasına daldı.


Fethiye'de bu yıl 19. Uluslararası Hava Şenlikleri'ne Afyonkarahisar ekibiyle katılan 31 yaşındaki amatör yamaç paraşütçüsü Ozan Ceylan'ın Babadag'dan iki bin metreden yaptığı atlayış Belcekızı plajında bitti. Iniş pistini ayarlayamayan Ceylan plaja iniş yapacağını anlayınca 'çekilin çekilin' diye bağırdı. Plajdakiler panikle sağa sola kaçışırken Ozan Ceylan son anda frenlere var gücüyle asılarak durabildi.2 yıldır yamaç paraşütü yapan Ozan Ceylan 5 kişilik Afyonkarahisar yamaç paraşütü ekiyle atlayış yaptıklarını belirtti. Ceylan, 5 kişi aynı anda atladık, telsiz bağlantım koptu. İnişte korku heyecan her şeyi hissettim. Yamaç paraşütü sporu benim için bir zehir gibi. Çocukken dedemim şemsiyesiyle ve kollarıma MDF'den kanat yaptırıp ikinci kattan atlardım. Çok yaralandım ama vazgeçmedim. Her türlü uçmayı denedim. Artık uçuyorum ancak inişlerde sorun yaşıyorum dedi.Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde memur olan Ozan Ceylan geçtiğimiz yılda Denizli Pamukkale'de 500 metreden yaptığı atlayış sonrası çam ağaçlarının arasına dalmıştı. Kazayı ufak tefek sıyrıklarla atlatmıştı.
Kaynak : Hayati ARIGAN, MUĞLA (DHA)
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
133 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın