Sizin İçin Seçtiklerimiz

Şehirler arası yolculuklarda ikram kalkıyor, servisler paralı oluyor!

Yolcu taşımacılığı yapan bazı firmaların aldığı 'tedbirler', şehirlerarası otobüs yolculuğunda vatandaşların cebinden çıkacak.


Akaryakıt maliyetleri ve köprü-otoyol ücretlerinin artması gerekçesiyle şehirler arası hizmet veren otobüs firmalarının yolcu ikramlarını kaldırmaya başladığı ve şehir içi servislerinin ücretli hale geleceği bildirildi.


Sözcü’den Derin Gökçe’ye konuşan, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım, “Otobüs sektöründeki maliyetler çok fazla arttı. Bazı otobüs firmaları kısa mesafede ikram vermeyi durdurdu. Ayrıca Bayrampaşa Otogarı’ndaki şehir içi servisleri de kaldırılıyor. Ortak servis planı yaptık aynı Havaş gibi ücretli olacak” dedi.


‘EKONOMİK DARALMA YÜZDE 40’LARA ULAŞTI’


TOF Başkanı, sivil havayolu taşımacılığı sektörünün günden güne büyüdüğünü, karayolu ulaşımında ise aksinin gözlendiğini, ekonomik daralmanın yüzde 40’lara ulaştığını söyledi: 


Yıldırım, “Çok sayıda firma zor durumda. İster istemez bazı firmalar kendilerince tedbir alamaya çalışıyor. Artık uzun mesafe yolcu taşımacılığı kalmadı, insanlar hep uçağı tercih ediyor” dedi.


Büyük İstanbul Otogarı Esnaflar Derneği Başkanı Şahap Önal da, paralı otoyolları ve şehirler arası hizmet veren firmaların kullanması mecburi üçüncü köprü güzergahını işaret ederek “İstanbul’dan çıkış ücretleri çok fazla arttı. Otobüs firmaları artık bu maliyetlere dayanamıyor. Dolayısıyla ekonomik terdir almaya başladılar” ifadelerini kullandı.

Kaynak : ilerihaber.org

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
443 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın