Sizin İçin Seçtiklerimiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ve MYK Üyesi Orhan Sarıbal Marmaris'te

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve MYK üyesi Orhan Sarıbal, Marmaris'te gençlerle buluştu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Marmaris'te gençlerle buluştu. Bu özel ziyaret Acar Ünlü'nün CHP Marmaris İlçe Başkanlığı döneminde başlattığı birlik, beraberlik dayanışma örneklerinden “Marmaris Köyler Arası Atatürk Futbol Turnuvası” projesinin genişleyen etki alanı ile ilgiliydi. Projenin birer örneği Diyarbakır ve Mardin'de gerçekleştirilmiş ve Marmaris Belediye Başkan Aday Adayı Acar Ünlü şampiyon takımları 24–28 Eylül tarihleri arasında Marmaris’te misafir etmek üzere davet etmişti. 
 Acar Ünlü Orhan Sarıbal


Green Nature Diamond Hotel’in konferans salonunda konuyla ilgili bir açıklama yapan Orhan Sarıbal sözlerine bu olanakları sunduğu için Acar Ünlü'ye teşekkür ederek başladı. Futbolun bir kadro hareketi ve örgütlenme örneği olduğunu belirten Sarıbal, spor aktivitelerinin yeni neo-liberal dünya sisteminde profesyonelleştiğini ve amatör ruhun geride bırakıldığını söyledi. Sarıbal, bu durumun duyguları arka plana ittiğini ve insanları robotlaştırdığını vurgulayarak “Spor amatör ruhla yapıldığında dostluğun, dayanışmanın, kardeşliğin örgütlenme halidir” dedi.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarıbal sözlerine şöyle devam etti: Herkes tüm Türkiye'yi karış karış gezmeli. Bu vatanın ayrımcılık yapılmadan kültür çeşitliliği ile nasıl ulusal değerlerde birleştiğinin görülmesi gerekiyor. Doğum yeri bize sunulan bir hak değil. Doğudan batıya bu vatan hepimizin. Bu vatana saçılan kötülük payını bertaraf etmenin en iyi yollarından biri kültürel faaliyetler ve spordur. Bu etkin araçlar bizler için çok kıymetlidir.”
 
 Acar Ünlü Orhan Sarıbal

Türkiye’nin farklı bölgelerindeki gençlere dostluk, dayanışma fırsatı sunan bu organizasyona bu nedenle değer verdiğini açıklayan Orhan Sarıbal, eşitlik, ekonomik verimlilik, yeni girişimler ve sosyal adalete büyük ihtiyaç duyulduğunu belirterek “Ulus devlet yaratan Atatürk'ün felsefesine karşı duranlar gerçeğin bu olduğunu bilsinler; Atatürk aklın ve bilimin yoluyla ülkeyi geliştirmek istiyordu. Bu salondaki birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusuyla tüm Türkiye'yi sarmalıyız. Barış elçiliği anlamında çok önemli olan bu samimi organizasyon çok anlamlı. Bu topraklarda evrensel değerlerle, ayrışmadan birleştirici olunmalıdır. Kardeşliğimizi büyüteceğiz” dedi.  

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
2137 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın