Sizin İçin Seçtiklerimiz

Turizm Ceneti 'Marmaris'

Marmaris'te gezilecek yerler sınırsızdır. Köyleri, antik kentleri, piknik alanları, milli parkları ve muhteşem doğası ile Marmaris ve çevresinde çok sayıda gezilecek ve görülecek yer bulunmaktadır.

Marmaris'in muhteşem plajları, Marmaris aqua ve su parkları, Marmaris Kalesi, Dalyan, İçmeler, Turunç , Kleopatra Adası ve Plajı,  Marmaris Müzeleri, Marmaris'in Çevre Köyleri ve Kızkumu Plajı, Marmaris'te gezilip görülmesi gereken en iyi 10 yer arasındadır. Aşağıda sizin için seçtiğimiz, Marmaris'te gezip görülmesi gereken en iyi 10 yeri bulabilirsiniz. 

 

 • Marmaris Plajları

  Marmaris plajları çok güzeldir ve Marmaris'in merkezinden İçmeler'e kadar uzanan yaklaşık 8 km.lik sahil boyunca konumlanmıştır. Marmaris plaj önlerinde çok sayıda restoran, kafe ve bar bulunmaktadır. • Marmaris Su Parkları

  Marmaris'te bulunan Su Parkları, gün içinde farklı ve eğlenceli aktivite isteyenler için ideal. Özellikle çocuk ve gençlerin yoğun ilgisini çeken Aqua Parklar, Marmaris tatilinizde heyecanlı bir alternatif. • Marmaris Kalesi

  Marmaris Kalesi, denize nazır konumu ve muhteşem manzaraları ile Marmaris'te görülmesi gereken tarihi yerlerin başında gelmektedir. Tarihi M.Ö. 1044 yılına dayanmaktadır.

 • Dalyan

  Dalyan, dünya çapında meşhur bir tatil beldesidir. İztuzu plajı, caretta caretta deniz kaplumbağaları, çamur banyosu ve kaya mezarları ile ziyaretçilerine güzel imkanlar sunmaktadır. Dalyan'a Marmaris'ten günübirlik tekne turları düzenlenmektedir.

 • İçmeler

  İçmeler, Marmaris'e yaklaşık 8 km. mesafede yer alan popüler bir tatil beldesidir. Daha sakin bir tatil isteyenler için güzel bir tercihtir. İçmeler'de de çok sayıda aktivite ve gezilecek görülecek yer bulunmaktadır.

 • Turunç

  Turunç, Marmaris'e yaklaşık 21 km. mesafede yer alan popüler bir tatil beldesidir. Yeşil dağların eteğinde güzel bir koyda çok daha sakin bir tatil isteyenler için güzel bir tercihtir.

 • Kleopatra Adası ve Plajı

  Kleopatra Adası, Marmaris'e yaklaşık 16 km. mesafededir ve asıl adı Sedir Adasıdır. Kleopatra Adası, antik kenti ve muhteşem Kleopatra plajı ile ünlüdür ve altın rengi kumu ve tarihi ile meşhur Kleopatra plajı aynı zamanda sit alanıdır.

 • Müzeler

  Marmaris'te kültür aktivitesi olarak Marmaris müzeleri güzel bir alternatiftir. Marmaris Kalesi içerisinde yer alan Marmaris Müzesi ve Marmaris Muğla yolunda yer alan Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Müzesi, Marmaris'te gezilecek müzelerdir.

 • Çevre Mahalle ve Köyler

  Marmaris Köy Turu, Marmaris'in çevresindeki doğal güzellikleri, köyleri ve köy yaşamını tecrübe etmek isteyenler için güzel bir aktivite. Özellikle araçları bulunmayan ve Marmaris'in çevresini keşfetmek isteyen tatilciler için bulunmaz fırsat.

 • Orhaniye - Kızkumu Plajı

  Kızkımu plajı da yine bölgenin popüler ve güzel plajlarından birisidir. Marmaris'e yaklaşık 28 km. mesafede yer alan Orhaniye mahallesinde bulunan Kızkumu plajı ziyaretçilerine doğal bir sürpriz sunmaktadır. Çok güzel bir koyda yer alan Kızkumu plajında ziyaretçiler denizin neredeyse ortasına kadar yürüyebilmektedir.

Kaynak: marmaristown.com


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
356 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın