Sizin İçin Seçtiklerimiz

Acar Ünlü: Gelecek Gençlerle Şekilleniyor

Marmaris Köyler Arası Atatürk Futbol Turnavası" projesinin bir örneği Mardin ve Diyarbakır'da yapıldı.

Acar Ünlü’nün CHP Marmaris İlçe Başkanlığı 2016–2017 döneminde gençler arasında birlik ve dayanışmanın gelişmesi kapsamında başlatılan  “Marmaris Köyler Arası Atatürk Futbol Turnuvası” projesinin birer örneği Mardin ve Diyarbakır’da gerçekleştirildi. Bu iki şehirdeki turnuvaları kazanan takımlar Marmaris’te Acar Ünlü ile bir araya geldiler. Mardin ve Diyarbakır’dan toplam 46 kişilik iki kafile halinde gelen şampiyon takımlar, 24–28 Eylül tarihleri arasında Marmaris’te ağırlanıyor.

 Marmaris_Ataürk Futbol_TurnuasıAcar Ünlü konuyla ilgili açıklamasında; “Gelecek gençlerle şekilleniyor. Siyaset bir araç olsa da, amaç çeşitli faaliyetlerle bir araya gelerek kültürel alış veriş içinde olmaktır” dedi. Dünyaya bakış açılarının farklılıklarla geliştiğini de vurgulayan Ünlü, gelecek organizasyonlara her zaman destek verme çabasında olacağını belirtti.
 
CHP Diyarbakır İl Gençlik Kolu Başkanı Hebun Kaplan, bu tür etkinliklerin Diyarbakır için yeni girişimler olmasından dolayı il genelinde gündem yarattığına değinerek, şehirde Marmaris’in ve Acar Ünlü’nün sosyal girişimler alanında tanındığını belirtti. Ayrıca bu turnuva organizasyonu kapsamında bölgede Cumhuriyet Halk Partisi’nin tanınırlığının da arttığını söyleyen Kaplan, sosyal faaliyetlere önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 Marmaris_köyler Arası_Atatürk_futbol Turnuvası


Önceki dönem CHP MYK gençlik kolları başkan yardımcısı Mustafa Kalkan ise Diyarbakır ve Marmaris arasında oluşturulan bu köprüden memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Diyarbakır’da CHP çatısı altında faaliyetler gerçekleştirmenin zorluğunu dile getiren gençler bu anlamda da destek beklediklerini ifade etti.
 
Turnuvada Mardin şampiyonu olan Sametoğlu takımının kaptanı Abdullah Öztürk, Marmaris’te olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, Acar Ünlü’ye bu organizasyon için teşekkürlerini iletti.


 Gelenekse Marmaris köyler arası Atatürk turnuvası


Ekibiyle birlikte şampiyon takımlara başarılarının devamını dileyen Acar Ünlü, gençlik dayanışması yönünde bu vesileyle atılan olumlu adımların giderek artmasını temenni ettiklerini belirtti. 

Marmaris Nokta Tv HaberPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1755 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın