Sizin İçin Seçtiklerimiz

Çocuğunuzun Konsantrasyonunu Artırıp Yaratıcılığını Geliştirecek 13 Besin ve Lezzetli İpucu

Konsantrasyon, çocukların öğrenme becerilerinde önemli bir etmendir. Bu nedenle çocuklarınızın konsantrasyonunu artıracak yiyecekler yemelerini sağlamak önemlidir. Çocuklarınızın beslenmesindeki konsantrasyonu artıran yiyecekler, bilişsel süreçlerini

Konsantrasyon, çocukların öğrenme becerilerinde önemli bir etmendir. Bu nedenle çocuklarınızın konsantrasyonunu artıracak yiyecekler yemelerini sağlamak önemlidir. Çocuklarınızın beslenmesindeki konsantrasyonu artıran yiyecekler, bilişsel süreçlerini ve yaratıcılıklarını destekleyecektir.

Not: Çocuğunuzun yaşadığı herhangi bir sağlık sorunu varsa tüketmeden önce mutlaka doktora danışın.

Konsantrasyon insanların odanlanmalarını sağlayan zihinsel bir işlevdir. Konsantrasyon sırasında, bedeniniz ve zihniniz bir ortaklık kurar ve birlikte çalışır. Bu nedenle, eğitim ve öğretim sürecindeki çocukların yanı sıra, bir spor müsabakasına katılmak üzere olan ve egzersiz yapmak isteyenler için de konsantrasyon önemlidir.

Doğru beslenmenin konsantrasyonu arttırdığı kanıtlanmıştır.Doğru beslenme her şeyden önce, bedenin odaklanması için ihtiyaç duyduğu dengeyi sağlar ve beyni, nöronların verimli çalışması için ihtiyaç duyduğu yakıtla besler.

Vücudunuz enerjisinin çoğunu iki tür gıdadan alır: karbonhidrat ve yağlar. Beyin her ikisini de işlev görmek için kullanabilir ancak sağlıklı yağlardan oluşan metabolik ürün, beyin hücrelerini en iyi şekilde yeniler. Peki çocuklarınızın konsantrasyonunu arttıracak en iyi gıdalar neler?

1. Avokado
Tekli doymamış yağlar bakımından zengin olan bu meyve, nöronlar arasındaki iletişimi geliştirir ve hafızayı güçlendirir. Sınav zamanları için mükemmel!

2. Somon, Sardalyalar ve Hamsi
Yağlı balıklar, omega 3, omega 6 ve fosfor açısından zengindir, bu da onları beyin fonksiyonu geliştirmesi için ideal gıdalar haline getirir.

3. Kereviz
Kerevizin antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri, öğrenmeyi kolaylaştıran ve hafızayı geliştiren luteolin'den gelir.

4. Yaban mersini
Alzheimer gibi nörolojik hastalıklara karşı koruma sağlayan antioksidanlar ve antosiyaninler bakımından zengindir. Ayrıca öğrenmeyi, düşünmeyi ve belleği geliştirir.

5. Brokoli
Bu sebze anne rahmindeyken bebeğin beyin gelişimine yardımcı olan kolin bakımından zengindir ve aynı zamanda bilişsel işlevlerin azalmasını da engeller.

6. Tavuk kemiği suyu

Bağırsakları iyileştirmesi nedeniyle, kan dolaşımına giden ve beyin hücrelerini şişiren bakteri ve yiyecek sayısını azaltır.

7. Soğuk preslenmiş zeytinyağı

Soğuk preslenmiş sızma zeytinyağı, hafızayı koruyan ve öğrenmeyi kolaylaştıran antioksidanlar açısından zengindir.

8. Hindistan cevizi yağı
Orta zincirli trigliseritlerin en iyi kaynağı, nöronlar için mükemmel besin. İltihabı azaltır ve hafıza kaybını önler.

9. Zerdeçal
Zerdeçalda bulunan kurkumin yeni beyin hücrelerinin veya nörogenezin üretimini uyaran güçlü bir antioksidan ve anti-inflamatuardır.

10. Biberiye
Bu bitkideki karnosik asit, beyni, serbest radikallerin neden olduğu nörodejeneratif hasara karşı korur.

11. Yumurta sarısı
Yumurta sarısı, harika bir kolin kaynağıdır ve ayrıca sinir iletimi için hayati olan fosfolipitler içerir.

12. Pancar

Pancar, beyne kan akışını arttıran ve performansı artıran antioksidanlar ve doğal nitratlar bakımından zengindir.

13. Kuru yemiş
Kuru yemişler; vitaminler, mineraller ve antioksidanlar bakımından zengindir, bu da onları iyi nöron hücresi operasyonu için mükemmel bir besin haline getirir.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
83 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın